Przejdź do głównej zawartości

Perfumy dla kobiety w wieku 25-35 lat

Dobierając perfumy często kierujemy się wyłącznie zamiłowaniem do danej grupy olfaktorycznej, np. cytrusowej czy kwiatowej. Warto jednak pamiętać, że za pomocą zapachu kreujemy swój wizerunek, dlatego nasz wybór powinien być przemyślany. Szukając perfum, pomyśl o nich, jak o części stroju – zadbaj o to, by pasowały do Twojego stylu, wieku i sposobu bycia. Poniżej znajdziesz kilka sugestii, jak dobrać perfumy dla kobiety w wieku 25-35 lat:

- Perfumy owocowe są zwykle bardzo słodkie i być może pasują roześmianej nastolatce, ale dorosłej kobiecie już niekoniecznie. Jeśli zamiast truskawkowego błyszczyka wybierasz w drogerii dobrą szminkę, zrób to samo z perfumami. Zasada ta nie dotyczy cytrusów, które reprezentują oddzielną kategorię w zapachach.

- Perfumy aldehydowe (np. Chanel no. 5) oraz te o dominującym udziale zmysłowych słodkich kwiatów, jak ylang ylang, jaśmin, gardenia, irys czy kwiat pomarańczy mają bardzo bogaty i odurzający bukiet, odpowiedni raczej dla starszych kobiet. Nie wybieraj ich, jeśli na co dzień cenisz sobie swobodę i casualowy styl.

- Perfumy cytrusowe i morskie a także lekkie kompozycje kwiatowe (np. perfumy Calvin Klein IN2U) kreują wrażenie naturalności, dodają energii i odmładzają. Dzięki swojej świeżości pasują zarówno do stylu sportowego, jak i casualowej elegancji.

- Pomyśl, gdzie i w jaki sposób spędzasz większość dnia – w biurze, na uczelni, na sali treningowej? Pamiętaj, że perfumy orientalne, korzenne czy piżmowe mogą być bardzo męczące dla innych osób i nie nadają się np. do pracy w niewielkich zamkniętych pomieszczeniach. Na pewno też dodadzą Ci lat.


- Jeśli wciąż szukasz swojego stylu, pomyśl o perfumach typu unisex (np. CK One), które tworzone są z myślą o młodych ludziach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Perfumy – grupy zapachowe

Wchodząc do perfumerii nierzadko można dostać zawrotu głowy od liczby dostępnych kompozycji. By zapanować nad tą różnorodnością, zapachy dzieli się na odrębne kategorie, tzw. grupy olfaktoryczne. Poniżej wymieniamy podstawowe z nich:*
Zapachy cytrusowe – z łatwością wyczujemy w nich nuty bergamotki, pomarańczy, grejpfrutów i innych cytrusów, zwykle w towarzystwie akordów ziołowych lub kwiatów. W grupie tej znajdują się zarówno perfumy męskie, damskie, jak i unisex. Wyróżnia je lekkość i świeżość. Najlepszym przykładem takich perfum jest CK IN2U.
Zapachy owocowe – słodkie, radosne i dziewczęce. Dominują w nich akcenty truskawek, malin, ananasów, itp. Z owoców nie sposób pozyskać trwałych olejków, dlatego ich nuty odtwarza się syntetycznie.
Zapachy kwiatowe – najpopularniejsza grupa olfaktoryczna. Znajdziemy tu głównie zapachy dla kobiet. Niektóre z nich są skomponowane wokół jednego dominującego kwiatu, inne to złożone wielokwiatowe bukiety. Oddzielną podkategorię stanowią kwiaty „białe…

Calvin Klein IN2U dla mężczyzn

Calvin Klein IN2U dla mężczyzn to jeden z zapachowych klasyków, sygnowanych nazwiskiem nowojorskiego projektanta. Wraz z kolekcją IN2U, w ofercie Calvina Kleina po raz pierwszy zamiast zapachu typu unisex pojawiła się odrębna propozycja dla niej i dla niego. Chociaż od premiery perfum minęło ponad dziesięć lat, wciąż cieszą się one ogromną popularnością.
Męska woda toaletowa CK IN2U to pasuje do stylu bycia młodych ludzi – ich spontaniczności, nieskrępowanej energii oraz ich przywiązania do nowych technologii. Minimalistyczny flakon zaprojektowany przez Stephena Burksa doskonale wpisuje się we współczesne trendy, a zastosowane materiały (szkło i biały plastik) w subtelny sposób nawiązują do wyglądu iPoda, czyli kultowego miejskiego gadżetu od Apple.
Sam zapach w pełni oddaje założenia jego twórców. Klasyczny dla męskich perfum akord aromatyczny został wzbogacony niebanalnym akcentem kakaowca i korzenną nutą ziela angielskiego (nazywanego również „Jamajskim pieprzem”).
Kompozycję otwier…