Przejdź do głównej zawartości

Perfumy dla kobiety w wieku 25-35 lat

Dobierając perfumy często kierujemy się wyłącznie zamiłowaniem do danej grupy olfaktorycznej, np. cytrusowej czy kwiatowej. Warto jednak pamiętać, że za pomocą zapachu kreujemy swój wizerunek, dlatego nasz wybór powinien być przemyślany. Szukając perfum, pomyśl o nich, jak o części stroju – zadbaj o to, by pasowały do Twojego stylu, wieku i sposobu bycia. Poniżej znajdziesz kilka sugestii, jak dobrać perfumy dla kobiety w wieku 25-35 lat:

- Perfumy owocowe są zwykle bardzo słodkie i być może pasują roześmianej nastolatce, ale dorosłej kobiecie już niekoniecznie. Jeśli zamiast truskawkowego błyszczyka wybierasz w drogerii dobrą szminkę, zrób to samo z perfumami. Zasada ta nie dotyczy cytrusów, które reprezentują oddzielną kategorię w zapachach.

- Perfumy aldehydowe (np. Chanel no. 5) oraz te o dominującym udziale zmysłowych słodkich kwiatów, jak ylang ylang, jaśmin, gardenia, irys czy kwiat pomarańczy mają bardzo bogaty i odurzający bukiet, odpowiedni raczej dla starszych kobiet. Nie wybieraj ich, jeśli na co dzień cenisz sobie swobodę i casualowy styl.

- Perfumy cytrusowe i morskie a także lekkie kompozycje kwiatowe (np. perfumy Calvin Klein IN2U) kreują wrażenie naturalności, dodają energii i odmładzają. Dzięki swojej świeżości pasują zarówno do stylu sportowego, jak i casualowej elegancji.

- Pomyśl, gdzie i w jaki sposób spędzasz większość dnia – w biurze, na uczelni, na sali treningowej? Pamiętaj, że perfumy orientalne, korzenne czy piżmowe mogą być bardzo męczące dla innych osób i nie nadają się np. do pracy w niewielkich zamkniętych pomieszczeniach. Na pewno też dodadzą Ci lat.


- Jeśli wciąż szukasz swojego stylu, pomyśl o perfumach typu unisex (np. CK One), które tworzone są z myślą o młodych ludziach.

Komentarze